Festival Na Pomezí

Mezinárodní setkání hudebníků a příznivců folkové, country, bluegrassové, trampské, „keltské“ muziky a ostatních hudebních žánrů ze tří pomezních států: České, Slovenské a Polské republiky. Motto: „Ptáci a písničky neznají hranice“, symbolizované jeho logem, je pro tento skutečně nejvýchodnější český festival velice příznačné. Od počátku své existence je v úzké spolupráci s karvinskou agenturou Agrimona pořádán Místním odborem Matice slezské Dolní Lomná a to tradičně první pátek a sobotu v měsíci červenci.

 

 „Ptáci a písničky neznají hranice“, symbolizované jeho logem

 

VSTUPENKY NA XXXII. FESTIVAL ZAKOUPÍTÉ ZDE

32. FESTIVAL NA POMEZÍ
pátek a sobota 5. a 6. 7. 2024.

Za uplynulé třicetiletí svého trvání si zcela zaslouženě vybudoval pověst jednoho z nejpopulárnějších celorepublikových festivalů.

Na loňském, 31. ročníku vystoupily kapely :

Pavel ŽALMAN Lohonka

– jeden z nejvýraznějších představitelů české folkové scény, který je právem řazen mezi legendy v této hudební oblasti. Patří mezi tvůrce, kteří zásadním způsobem dnešní podobu českého folku ovlivnili. Lze o něm bez nadsázky říci, že kdyby neexistoval, tak by se vývoj folku jako takového u nás zcela určitě ubíral jinými směry.

HOP TROP

– dnes již také legenda a stálice, působící na scéně moderní trampské písničky od r.1980 a to v nezměněné sestavě. Mnohé její písničky doslova zlidověly a jsou dokonce vyučovány na ZUŠ. Kapela, kterou za svou přijali trampové, vodáci a romantici se vztahem k přírodě a cestovaní. Na scénu Pomezí se trojice „hoptropáků“ vrací po dlouhých 11 letech..

EPYDEMYE

– jihočeská folková a folk-rocková skupina, která je zaslouženě považovaná za jednu z nejosobitějších kapel na současné hudební scéně. Posluchače napříč generacemi si získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií, zajímavými českými texty, stejně jako precizně sezpívanými vokály. Držitel žánrové ceny Anděl 2015 za album Kotlina.

DOCUKU

– název skupiny v valašském nářečí znamená „honem-rychle-svižně“ nebo také „dohromady“ a členové kapely jej naplňují ve svižných, melodických písničkách na pomezí folkloru a bigbítu. V bohatém repertoáru kapely se nachází písničky a melodie moravské, slovenské, polské či balkánské. Účast na mezinárodních festivalech na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku a v Německu.

VOXEL & spol.

– český propagátor pozitivního folk-popu, zpěvák a písničkář, od roku 2019 vystupující se svou skupinou. Jeden z nejvýraznějších představitelů této hudební oblasti u nás, držitel Českého slavíka 2014 v kategorii „Hvězda internetu“, autor melodických písniček s optimistickými a nápaditými texty, se statisíci shlédnutími na sociálních sítích.

LUCIE REDLOVÁ

– multiinstrumentalistka, textařka, písničkářka, která měla k lidové hudbě vždycky blízko a to nejen díky domácímu prostředí, ale také díky jejímu působení ve skupinách Docuku ( u jejíhož zrodu stála ) a Garde. Má také za sebou úspěšnou spolupráci se skupinami Žamboši, Traband, Rauš, Jitkou Šuranskou či rodačkou z Českého Těšína, písničkářkou Beatou Bocek

RADIM ZENKL & ONDRA KOZÁK

– evropský projekt dnes celosvětově uznávaného hráče na mandolínu, po kterém je nazván nový styl hry na tento nástroj – „Zenkl Style“. Duo multiinstrumentalistů, Čecho-američan, žijící v Kalifornii, spolu se špičkovým kytaristou, několikanásobným držitelem titulu „Kytarista roku“. Brilantní provedení bluegrassových, swingových, keltských či „world-music“ skladeb v osobitých aranžích, řada úspěšných vystoupení v Dánsku, Francii, Německu, Holandsku atd.

FLERET

– „valašský drtivý styl“ v provedení kapely, která jednoznačně patří mezi celorepublikově nesmírně populární legendy naší hudební scény a stejně tak mezi zaručeně nejoblíbenější skupiny, které se v průběhu uplynulých 30 let na scéně našeho festivalu objevily. Její energií nabité vystoupení jednoznačně patří k ozdobám každého festivalového programu – prostě parádní „muzika, která bodne..“

FUNNY FELLOWS ( SK)

– zcela ojedinělé hudební seskupení, nenapodobitelným způsobem a především zábavnou formou ( bez zbytečných decibelů a plejády technických efektů ) produkující jeden z nejpůvabnějších hudebních stylů, kterému se u nás, bohužel, věnuje jen minimum kapel – tedy „Old Time Music“..Skvělé instrumentální výkony jednotlivých hráčů a osobité průvodní slovo kapelníka Romana Fédera tradičně zaručují výbornou náladu v hledišti..

BLAF

– tato kapela se v programu našeho festivalu objevuje od prvního ročníku jeho existence a její vystoupení již prostě k tradici festivalu patří a to rovněž z důvodu, že kapela při zrodu festivalové myšlenky před třemi desítkami let také stála..Kromě toho je víc jak jisté, že tuto skupinu je absolutně nemožné si s některou podobnou splést, jelikož žádná jiná kapela na světě styl „gorol-grass“ neprodukuje..

… a další

 ***********************

Zcela zaplněno bylo na 30. ročníku při vystoupení Věry Martinové a Roberta Křesťana s Trapery

pořadatel:

Matice slezská v Dolní Lomné

tel: +420776133555

fotogalerie z minulých ročníků