Cyklostezka údolím Lomné

 Objevujte krásy Beskyd

Údolí Lomné se pyšní velkou “parádou” v podobě nově vybudované cyklostezky, která je hojně využívaná návštěvníky.

Tato trasa vás zavede do malebného prostředí beskydských hor a umožní vám objevit bohatství přírody a kultury této oblasti. Připravili jsme pro vás ucelený obrazový průvodce, který vás provede vším, co potřebujete vědět o této úžasné cyklostezce.

V zimním období je možné cyklostezku využívat jako běžeckou trasu. V současné době se lze od viaduktu v Dolní Lomné dostat až do katastru obce Horní Lomná.
U viaduktu, před vjezdem na cyklostezku je nově otevřeno parkoviště pro motorizované návštěvníky Lomné. Parkovací plocha je využívána především návštěvníky, kteří chtějí dále pokračovat pěšky, ať už je to oblíbené houbaření či procházky lesem. Parkoviště se nachází za viaduktem, odbočka vpravo ve směru z Jablunkova.

 

Od viaduktu v Dolní Lomné  až do Horní Lomné.

Historie:

Cyklostezka v Dolní Lomné vznikla v roce 2010 jako součást projektu na rozvoj cykloturistiky v Beskydech. Její výstavba byla financována místními samosprávami a evropskými fondy.

Během této trasy budete mít příležitost objevit nejen krásu beskydské přírody, ale i historické památky a zajímavosti.
Krásy na Trase

Přírodní a Kulturní Zajímavosti:

Na trase cyklostezky narazíte na úchvatné lesy, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a rostlin. Navštívíte historické dřevěné chalupy, které připomínají bohatou tradici tohoto regionu.

Občerstvení a Služby:

Během cesty se můžete zastavit v místních hospůdkách a ochutnat regionální speciality. Na trase najdete i servisy pro opravu kol a odpočinkové místa s lavičkami.

Fotografie:
Prohlédněte si naše fotky a nechte se unést krásou beskydské krajiny.